חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

שאלות

ותשובות

הרשמה

לניוזלייטר

השאירו פרטים וקבלו עדכונים ותכנים
חדשים ישירות למייל שלכם

  • דף הבית
  • /
  • תוספת ריבית בתשלומי פיצויי פיטורין
  • ריבית

תוספת ריבית בתשלומי פיצויי פיטורין

שלום הרב.

עזבתי מקום עבודה אחרי לידה לצורך טיפול בילד, המעסיק (לא שומר מצוות) חשד שאני מתכוונת רק לקבל פיצויים ולא באמת לצורך טיפול בילד ומעכב את התשלום כבר חצי שנה, אחרי שהוא ראה שאני לא מתחילה לעבוד במקום אחר הוא בא לשלם ומוסיף לפי החוק ריבית על הימים שהוא עיכב, האם מותר לי לקבל את הריבית או שצריך להחזיר לו.

אשמח לתשובה בהקדם תודה מראש

תשובה

אסור לקבל את הריבית.

היות והמעסיק מחויב לשלם את הפיצויים בזמן שעזבת את העבודה כל תוספת עבור העיכוב היא ריבית שאסורה. וכן מבואר ברמ"א סי' קע"ו סעיף ו' שאפילו במקום שמותר לתת תוספת לפני חלות החיוב אחרי שכבר חל החוב אסור להוסיף על חובו. ולכן יש להודיע למעסיק שלא ישלם את התוספת כיון שהיא אסורה באיסור ריבית ולא כמו ששאלת אם להחזיר לו אלא מראש לא לקחת ואם כבר קיבלת להחזיר.

עוד באותו

נושא

שליחת

שאלה

רמת הדחיפות

הרשמה

לניוזלייטר

הרשמה להלכה

וטיפ יומי

במייל

אנחנו לא חופרים וגם לא מעבירים את כתובות המייל לצד שלישי. הדיוור יכול לכלול גם תכנים פרסומיים. בלחיצה על הרשמה אתם מאשרים קבלת דיוורים ניתן לבטל בכל עת​

פרסום ההלכות השאלות והתשובות נועד לעורר לב המעיין ולא לפסוק הלכה למעשה.

בשינוי פרטים קל שפעמים נראה כשולי משתנה פסק ההלכה לחלוטין ונדרשת זהירות רבה שלא לדמות מקרה למקרה ושלא לאסור את המותר ולהתיר את האסור.

הדבר מונע פרסום של הלכות ותשובות רבות באתר, ומחייב התייחסות ביקורתית כבדת משקל להלכות והתשובות המפורסמות גם מצד הקוראים.

בנוסף, בהלכות ותשובות שאינם אישיות כגון נידוני גזל אונאה ועובד ומעביד לעולם התשובה תהיה תאורטית ולא ספציפית למקרה היות ולא נשמעו שתי הצדדים.

על שיטת הפסיקה ניתן לקרוא בעמוד אודות.

מידע על הרבנים המשיבים מופיע בעמוד מורי ההוראה

שליחת

שאלה

רמת הדחיפות