Search
Close this search box.

על

האתר

אתר לשמור ולעשות נועד לספק מדריכים ומידע אובייקטיבי מקצועי בתחומי היזמות ניהול עסקים והפיננסים עם דגש על שמירת ההלכה. החזון שלנו הוא להפוך את האתר למקום בו בעלי עסקים ויזמים שומרי מצוות יקבלו תשובות לכל השאלות העולות ופתרונות לכל הדילמות ההלכתיות העסקיות והפיננסיות.

מטרתנו לסייע לשומרי מצוות שיוכלו לכלכל את פעילותם העסקית באופן של לכתחילה על ידי ליווי של מורי הוראה ואנשי מחקר תורני לצד אנשי מקצוע בכירים בקהילות העסקים השונות.

מה באתר ?

מידע עסקי ומגזין תוכן

באתר מגוון רחב מתעדכן ומתחדש של מאמרים ומדריכים רחב בתחומי היזמות, החסכונות, ההשקעות, פרישה ופנסיה, ביטוחים, הלוואות, כרטיסי אשראי, זכויות עובדים, פרודוקטיביות וניהול זמן, פרסום ושיווק ועוד. האתר פתוח לפרסום תכנים בעלי ערך לקוראים על ידי כל בעל/ת מקצוע תוך ציון קרדיט מלא ואפשרות יצירת קשר עם המפרסם.

מענה ומידע הלכתי

מציאות עולם המסחר המודרני משתנה ומתעדכנת כל העת בהתאם להתפתחות הטכנולוגיה והפיכת המסחר העולמי לכפר גלובלי קטן ומציבה נידונים המתעוררים ושאלות הלכתיות חדשות גם במגוון נושאים שלא היו קשורים בעבר לתחום המסחרי. אדם המעוניין לכלכל דרכו לפי דעת תורה לכתחילה ולא בדיעבד ושעסקיו לא יהיו בסתירה לאמונתו נדרש לידע הלכתי נרחב יותר מבעבר ובעיקר לדעת במה יש חשש איסורי תורה ואיך לברר את הדברים. בנוסף, דרושה התאמה בין נידונים שהיו בעבר ונפסקו הלכותיהם, למקרים דומים בזמננו שצורתם החיצונית השתנתה.

המטרה העליונה של האתר היא לעודד כל יזם ובעל עסק לקבוע לעצמו מורה הוראה שיוכל להוועץ בו בדילמות ושאלות הלכתיות העולות לפרקים בעסקיו, באתר מדור מידע הלכתי המציע בירורי הלכה בנושאים שונים בכדי לסייע בהצגת הנתונים לפני מורי ההוראה ומדור מענה הלכתי בו ניתן לשאול שאלות ולקבל מענה מאת רבנים ומורי הוראה בקהילות המרכזיות.

שיטת פסיקת ההלכה

קיימת חלוקה מהותית בין המידע ההלכתי לבין המענה ההלכתי. בעוד במידע ההלכתי אנו חותרים אל בירור ההלכה במציאות החדשה המשתנה מבלי לפסוק הלכה למעשה, דבר המאפשר לציין גם דינים שהינם הלכה ואין מורין כן, וכן שיטות הנהוגות לפי שיטות פסיקה מסויימות או מנהגים שונים. במדור השו"ת מטבע הדברים שהשואל אינו לפני מורה ההלכה ישנם היתרים סובייקטיבים שניתן לסמוך עליהם לכתחילה אבל אינם יכולים להיות נחלת הכלל בפרסום הלכה למעשה (ידועים דברי רש”י במסכת ביצה דף כח. אין מורין לרבים כן שלא יזלזלו) ונדרשת זהירות רבה בפרסום הוראות פרטיות שלא ידמו מקרה למקרה ושלא יבואו לאסור את המותר ולהתיר את האסור, דבר המונע פרסום של תשובות רבות באתר, ומחייב התייחסות ביקורתית כבדת משקל לתשובות המפורסמות הן מצד מורי ההוראה והעורכים ובין מצד הקוראים.

בבואנו להגדיר את שיטת פסיקת ההלכה למעשה מאיר לפנינו מה שכתב בספר חוט המשולש לאבי הישיבות הגר"ח מוולאזין (סי' ח') וזה לשונו,

אלא שכבוד תורתו נוטה לחומרא מפני שאין הדבר מוטל עליו, ואף אני הייתי כמוהו טרם הוטל עלי עול ההוראה, והן עתה שהעלו על צווארי עול ההוראה, ראיתי חובה לנפשי להתחזק בכל כוחי בכחא דהיתרא וכו'.

עם זאת, כאמור, מטרתינו למצוא את הדרך הישרה בעסקינו ולקיים את שמירת המצוות לכתחילה ולא בדיעבד ומבלי להסתמך על צירופי קולות דחוקות.

שותפים ומייסדים

להקמתו של פרוייקט זה קדמו שיתופי פעולה רבים שבלעדיהם לא היה הרעיון קורם עור ולובש צורה זכות הרבים נזקפת לכל המסייעים ומאוצרו הטוב ישיב להם כגמולם. תודות לכל התורמים מהונם מכשרונותיהם ומזמנם בעבר ובהווה לטובת הפעילות.

הפעילות קיבלה את ברכתם של גדולי ומאורי הדור שליט"א, אך אינה שייכת לקהילה חוג או רב מסויים ומקום של כבוד ישנו לכל בעל/ת עסק שרוצה לנהל את עסקיו מתוך שמירת מצוות לכתחילה

איך יוצרים איתנו קשר

תוכלו להגיב, להאיר ולהעיר, לבקר, לפרגן, ליצור שיתופי פעולה, לתרום, לבקש ולפרסם תכנים באמצעות עמוד צור קשר

שתפו את האתר עם חברים :

+ 0

הרשמה

לניוזלייטר

השאירו פרטים וקבלו עדכונים ותכנים
חדשים ישירות למייל שלכם

אנחנו לא חופרים וגם לא מעבירים את כתובות המייל לצד שלישי. הדיוור יכול לכלול גם תכנים פרסומיים. בלחיצה
על הרשמה אתם מאשרים קבלת דיוורים ניתן לבטל בכל עת​

באנר הנעה

לתרומה

הרשמה

לניוזלייטר

הרשמה להלכה

וטיפ יומי

במייל

אנחנו לא חופרים וגם לא מעבירים את כתובות המייל לצד שלישי. הדיוור יכול לכלול גם תכנים פרסומיים. בלחיצה על הרשמה אתם מאשרים קבלת דיוורים ניתן לבטל בכל עת​