חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

שאלות

ותשובות

הרשמה

לניוזלייטר

השאירו פרטים וקבלו עדכונים ותכנים
חדשים ישירות למייל שלכם

  • דף הבית
  • /
  • מחיר לתשלומים בלי לציין מחיר אחר למזומן
  • ריבית

מחיר לתשלומים בלי לציין מחיר אחר למזומן

אני משווק רהיטים ורוצה לגבות עמלה מסויימת על פריסת תשלומים גדולה, יש בעיה אם אני שואל את הלקוח איך הוא משלם ורק אחר כך אומר את המחיר להזמנה ?

תשובה

מותר.

עיין בחוו"ד סי' קע"ג ס"ק ב' שאם אמר המוכר לקונה מחיר מסויים בחושבו שמשלם במזומן ואחר כך נודע לו שהקונה משלם בתשלומים מותר למוכר לחזור בו ולהעלות את המחיר גם למזומן באופן שלא מציע מחיר למזומן ומחיר לתשלומים, עכת"ד. הרי אף שניכר שמרבה את המחיר מ"מ כיון שלא מציע ב' מחירים מותר, וכן העידו שהורה הגר"ש וואזנר זצוק"ל בעל שבט הלוי לבעל חנות בבני ברק. ופשוט שאחרי שקובעים מחיר אסור להציע הנחה במזומן אלא המחיר צריך להיות קבוע בכל אפשרויות התשלום.

עוד באותו

נושא

שליחת

שאלה

רמת הדחיפות

הרשמה

לניוזלייטר

הרשמה להלכה

וטיפ יומי

במייל

אנחנו לא חופרים וגם לא מעבירים את כתובות המייל לצד שלישי. הדיוור יכול לכלול גם תכנים פרסומיים. בלחיצה על הרשמה אתם מאשרים קבלת דיוורים ניתן לבטל בכל עת​

פרסום ההלכות השאלות והתשובות נועד לעורר לב המעיין ולא לפסוק הלכה למעשה.

בשינוי פרטים קל שפעמים נראה כשולי משתנה פסק ההלכה לחלוטין ונדרשת זהירות רבה שלא לדמות מקרה למקרה ושלא לאסור את המותר ולהתיר את האסור.

הדבר מונע פרסום של הלכות ותשובות רבות באתר, ומחייב התייחסות ביקורתית כבדת משקל להלכות והתשובות המפורסמות גם מצד הקוראים.

בנוסף, בהלכות ותשובות שאינם אישיות כגון נידוני גזל אונאה ועובד ומעביד לעולם התשובה תהיה תאורטית ולא ספציפית למקרה היות ולא נשמעו שתי הצדדים.

על שיטת הפסיקה ניתן לקרוא בעמוד אודות.

מידע על הרבנים המשיבים מופיע בעמוד מורי ההוראה

שליחת

שאלה

רמת הדחיפות